Niemieckie strony z autami 2023

Na jakich stronach niemieckich szukać ofert aut nowych, używanych, powypadkowych w Niemczech? Topowe niemieckie strony z autami w języku polskim i nie tylko.

Niemieckie strony z autami 2023

Lwia część samochodów importowanych z Niemiec jest sprowadzana przez handlarzy oraz komisy, aczkolwiek coraz częściej osoby zainteresowane zakupem samochodu chcą sami wybrać swój nowy pojazd, wynegocjować cenę, finalnie wybrać się po auto i sprowadzić je do Polski. Dzięki takiej inicjatywie zakup jest bardziej transparentny, a my sami znamy stan pojazdu przy zakupie, znamy źródło (zakup w komisie, z rąk prywatnych, salonie itp.). Pozwala to też uniknąć zakupu aut robionych pod sprzedaż (uszkodzonych, powypadkowych), często z cofniętym przebiegiem już po naszej stronie granicy. W zależności od sytuacji pozwala to również zapłacić cenę pierwotną auta, bez prowizji dla dodatkowego pośrednika. Warto w tym momencie wspomnieć, że zakup na własną rękę nie wyklucza wszystkich problemów, a jedynie zmniejsza prawdopodobieństwo.

Na jakich stronach niemieckich szukać aut?

Nasuwa się pytanie, gdzie można znaleźć oferty samochodów w Niemczech? Otóż, istnieje dużo niemieckich stron z autami, aczkolwiek można wyróżnić kilka odgrywających kluczową rolę na internetowym rynku w Niemczech. Do najpopularniejszych, topowych portali z samochodami w DE, należą:

 • mobile.de - najpopularniejsza, najchętniej odwiedzana strona, zawierająca ogromną ilość ofert, które śmiało może nosić miano niemieckiego odpowiednika otomoto.
 • autoscout24.de - druga topowa strona z samochodami w typie otomoto.
 • hey.car
 • auto.de

Niektóre strony agregują oferty z różnych niemieckich serwisów z ogłoszeniami aut

Sprawdź nasz kalkulator, który szczegółowo wylicz koszt sprowadzenia auta z Niemiec. Wystarczy podać wartość auta!

Dodatkowo warto wymienić niemiecki serwis, który również zawiera ogrom ofert aut i jest odpowiednikiem naszego OLX:

Wszystkie wymienione powyżej niemieckie strony z pojazdami (zarówno auta osobowe, dostawcze, jak i ciężarowe) zawierają oferty na samochody nowe, jak i używane. Oferty pochodzą zarówno od firm, salonów, komisów, jak i od osób prywatnych.

Jaki jest odpowiednik strony Otomoto z autami w Niemczech?

Rozpoczynając przygodę z zakupem auta w Niemczech na własną ręką, oczywistym jest, że najchętniej skorzystalibyśmy z niemieckiej strony z ogłoszeniami, która jest podobna do serwisu, który jest nam znany, mowa o Otomoto. O wiele łatwiej odnaleźć się na obcym rynku korzystając z portalu, który oferuje podobną ergonomię, intuicyjność oraz liczbę ofert. Warto wspomnieć, że otomoto to największy portal w Polsce tego typu. Do wiodących niemieckich strony z autami, które są typu Otomoto, bezwąpienia zalicz się następujące dwa portale:

 • mobile.de
 • autoscout24.de

Dają one podobne odczucia podczas korzystania, jak w przypadku strony Otomoto. Już na stronie głównej na obu stronach można zauważyć charakterystyczne dla otomoto zakładki, które pozwalają wybrać typ poszukiwanego pojazdu.

Mobile.de - Formularz wyszukiwania aut

Autoscout24 - formularz wyszukiwania aut

Dla porównania, serwis Mobile.de zawiera na tę chwilę 1 343 577 ofert, a Autoscout24.de aż 1 807 048 pozycji, co jest niezwykle imponujące, biorąc pod uwagę, iż obecnie w polskim serwisie Otomoto jest 212 372 ofert aut osobowych. Strony te, jak widać na załączonych obrazkach są po polsku, co bardzo ułatwia korzystanie z nich, a na pewno dodaje pewności siebie.

Jaka jest niemiecka strona z autami typu OLX, czy Allegro lokalnie?

Dla osób, które lubię serwis OLX, czy też Allegro Lokalnie i wyszukują tam samochody są dobre wieści, otóż na rynku niemieckim istnieje strona, która jest podobna. Zawiera ona bardzo dużo ofert z pierwszej ręki, od osób prywatnych. Wspomniana strona to ebay-kleinanzeigen.de, która zawiera potoczne ogłoszenia drobne, lokalne. Łatwa w obsłudze, oferuje bardzo szybką rejestrację bez zbędnych formalności. Aby uzmysłowić, wielkość działu samochodów na stronie wystarczy spojrzeć na liczbę ofert w tym dziale.

ebay-kleinanzeigen.de - kategoria samochody

W dniu powstawania artykuły dział ten zawiera 550 612 niemieckich ogłoszeń sprzedaży głownie aut używanych. W zestawieniu z ilością ofert na otomoto, która wynosi 212 372, robi ogromne wrażenie. Potencjał wyszukania czegoś dla siebie jest duży.

Gdzie kupić samochód w Niemczech od osoby prywatnej?

Oczywiście, aby kupić samochód od osoby prywatnej, należy przeglądać oferty osób prywatnych. Rzadziej zdarza się, że ogłoszenia komisów finalnie prowadzą do zawarcia umowy z osobą prywatną, która powierzyła samochód komisowi w celu łatwiejszego znalezienia kupca. Większość niemieckich serwisów z autami oferuje możliwość wyświetlania ofert tylko od osób prywatnych. Wystarczy znaleźć odpowiednią pozycję w opcjach filtrowania.

Mobile.de - Wyszukiwanie ofert od osób prywatnych

W przypadku braku takiej opcji np. Autoscout24 zawieraj taką informację na liście ofert, więc należy je ręcznie identyfikować. Nie jest to wygodne, ale w dalszym ciągu możliwe. Poniżej zrzut ekranu, na którym można zobaczyć w lewym dolnym rogu informację od kogo jest oferta oraz lokalizację, w tym przypadku “Osoba prywatna”, Dortmund.

Autoscout24.de - Oznaczenie ofert od osób prywatnych


Nie wszystkie niemieckie strony z samochodami oferują wybór języka strony, a co za tym idzie należy wiedzieć, przetłumaczyć opcje, aby wyświetlić samochody od osoby prywatnej. Poniżej przykład ze strony ebay-kleinanzeigen.de:

ebay-kleinanzeigen.de - wyszukiwanie ofert od osób prywatnych

Mamy tutaj dwie możliwość dla rodzaju oferanta:

 • Private - prywatny - osoba prywatna
 • Gewerblich - handlowy/komercyjny - od firmy

Na jakich niemieckich stronach szukać aut uszkodzonych, powypadkowych?

Nie wszystkie strony oferują auta uszkodzone, aczkolwiek większość serwisów z pojazdami używanymi pozwala na określenie stanu samochodu, jaki nas interesuje. Posiadają rozbudowane możliwości filtrowania, które pozwalają na szczegółowe określenie pożądanych parametrów. Zarówno Mobile.de, Autoscout24.de, jak i ebay-kleinanzeigen.de posiadają taka możliwość. Poniżej zdjęcia ułatwiające znalezienie opcji.

Mobile.de - wyszukiwanie ofert aut uszkodzonych/powypadkowych

Autoscout24.de - wyszukiwanie ofert aut uszkodzonych/powypadkowych

ebay-kleinanzeigen.de - filtr wyszukiwania ofert aut uszkodzonych

Możliwości jest dużo więcej, w niektórych przypadkach można nawet zobaczyć samochody, w których nie było palone (Nichtraucher).

Niemieckie ogłoszenia aut po Polsku? Czy to możliwe?

Coraz więcej takich stron oferuje wsparcie dla języka polskiego. Do przykładów, które mogliśmy już widzieć wcześniej, należą strony:

 • Mobile.de
 • Autoscout24.de
 • Autouncle.de

Co ciekawe serwis Autouncle.de zawiera oferty z różnych serwisów, również z tych, które nie posiadają języka polskiego, dając możliwość swobodnego przeglądania ofert.

Jakie niemieckie strony z autami w leasing / poleasingowymi?

Zanim przejdziemy do dedykowanych stron z autami nowymi w leasing, jak i używanymi, poleasingowymi na niemieckim rynku, warto wspomnieć, że Mobile.de również oferuje auto leasingow (https://www.mobile.de/leasing), na stronie Autoscout24 korzystając z filtra “Nur Leasing-Angebote”, również można sprawdzić ofertę leasingową. W przypadku nowych samochodów śmiało można zapoznać się z ofertą “Neuwagen”, gdzie w szczegółach można sprawdzić w zakładce “Leasing” warunki finansowe.

Do ciekawych, topowych niemieckich stron, a jednocześnie dedykowanych z autami poleasingowymi, w leasing należą:

LeasingMarkt jest powiązany z omawianą wcześniej stroną AutoScout24. Najprościej mówić, zawiera ofertę leasingową, która jest również dostępna na pierwotnej stronie. Obie strony zawierają mnóstwo ofert zarówno dla nowych pojazdów, jak i używanych. Na minus w obu przypadkach jest brak dodatkowych języków (Polski, Angielski).

Na których niemieckich stronach znajdę najtańsze auta?

Odwieczną kwestią jest poszukiwanie wymarzonego samochodu w niskiej cenie. Jest to problematyczna kwestia z racji, że jakość nie idzie w parze z niską ceną (nie zawsze, ale w większości przypadków). Zarówno w Niemczech jak i w Polsce można trafić na tak zwaną okazję, aczkolwiek lepiej nie szukać aut z takim założeniem. Na każdej z wymienionych dotychczas stron można trafić na tanie, dobre oferty. Są sposoby na dobre podejście do zakupu, które mogą umożliwić nam odpowiednio niską cenę. Odpowiadając na pytanie gdzie kupić tanie auto w Niemczech? Można zaryzykować stwierdzeniem, że można to uzyskać poprzez:

 • Polowanie na oferty w serwisie https://ebay-kleinanzeigen.de, który zawiera bardzo dużo ofert osoby prywatnej, czy też w pierwszej ręki. Oferty takie często rządzą się innymi prawami, niż w przypadku sprzedaży przez komisy, salony i inne firmy, gdzie często ceny w ofertach są wysokie z założenia, gdzie sprzedającemu auto może stać i czekać na właściwego klienta, który wyłoży odpowiednio dużo. Najlepiej się rozmawia, negocjuje ceny aut z osobami prywatnymi, które nie sprzedają na co dzień, które niejednokrotnie chcą szybko sprzedać, odzyskać gotówkę, na zakup nowego auta, pozbyć się problemu z podwórka, czy aby zwolnić garaż na nowy nabytek. Z osobami prywatnymi łatwiej nawiązać, utrzymać kontakt bezpośredni poprzez wiadomości w serwisie, SMSy czy rozmowy telefoniczne. Handlarze często nie mają czasu lub/i ochoty na prowadzenie rozmów na temat samochodu, którego historii nie znają.
 • Korzystając ze stron będącymi porównywarkami, czy też stronami agregującymi tj. https://12gebrauchtwagen.de. Dzięki posiadaniu wszystkich ofert w jednym miejscu, łatwiej jest tworzyć zestawienia, zapisywać ulubione auta, kontrolować nowe oferty i ich ceny. Poniżej zrzut ze strony prezentujący źródła ofert:

12gebrauchtwagen.de - źródła ofert na samochody

Korzystając ze stron internetowych https://ebay-kleinanzeigen.de (z ogłoszeniami lokalnymi, drobnymi), jak i  https://12gebrauchtwagen.de, zawierającej większość ofert dla aut używanych, nowych, osobowych, dostawczych z wielu miejsc, będzie dużo łatwiej.

A które strony niemieckie aut posiadają aplikację mobilną na telefon?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko wykonuje się na telefonach czy urządzeniach mobilnych, zatem nie dziwi fakt, że strony z ogłoszeniami proponują swoim użytkownikom aplikacje mobilne. Większość z omówionych stron samochodowych posiada aplikacje, a poniżej znajdują się odsyłacze do aplikacji systemu IOS (Apple) oraz Android (Google). Aplikacje są darmowe.

Mobile.de

Autoscout24.de

Autouncle.de


Auto.de


 Jeśli nie chcesz korzystać z powyższych linków, lub chcesz zrobić bezpośrednio na telefonie z sklepach Apple/Google, wystarczy wyszukać je po nazwie.

Co warto zapamiętać?

 • 1
  Jest kilka dużych niemieckich stron z autami, które oferują kilkakrotnie większą liczbę ofert niż wiodąca polska strona.
 • 2
  Za odpowiedniki Otomoto można uznać niemieckie strony mobile.de oraz autoscout24.de.
 • 3
  Podobną w założeniu do OLX stroną po stronie niemieckiej jest ebay-kleinanzeigen.de, gdzie jest dużo ofert osób prywatnych, z pierwszej ręki.
 • 4
  Mobile.de, Autoscout24.de oraz autouncle.de oferują język polski na stronie, co ułatwia rozpoczęcie przygody poszukiwania samochodów w Niemczech.
 • 5
  Strony agregujące oferty aut umożliwiają upolowanie tanich aut z niemiec np. autouncle.de, czy 12gebrauchtwagen.de.
 • 6
  Większość portali niemieckich z pojazdami udostępnia darmowe aplikacje mobilne.